Väljasõit Viljandisse Cleveroni

26. oktoobril toimus Polütehnikumi TA-22E rühm reis Viljandisse. Reisi korraldas OÜ Õpilasreisid. Päev algas varahommikuse kahetunnise bussisõiduga. Esimene peatus oli Cleveronis. Meile tutvustati põhjalikult, kuidas arenes väikesest ettevõttest suur arvestatav ettevõte ning kuidas toimub pakirobotite töö. Saime ka kogeda väikest programmeerimisülesannet. 

Lõunapaus täideti ühise pitsasöömisega.  Kuna TA-22E rühm on suur, siis jaguneti kahte rühma. Ühed läksid Kondase Keskusesse kunsti nautima, teised põgenemistubadesse.  

Kondase Keskuses vaatasime perekond Härma retrospektiivnäitust. Nende peres oli mitmeid tuntud kunstnikke. Ühte Saksa-Islandi päritolu kunstnikku imiteerides maalisime ka meie akvarellvärvidega puuklotside peale väikseid vinjette. Castle Escape’i põgenemistubadeskus saime nii meeskonnatunnet kui ka nutikat mõtlemisoskust proovile panna. Mõnest toast oli keeruline välja pääseda, nii et meie väljumisaeg Viljandist kodu poole isegi natuke viibis seetõttu.  

Päev lõppes loomulikult tagasisõiduga Tallinna.  Reisi giid tegi veel bussis väikese meeleoluka viktoriini Viljandi kohta.  

Tore oli, sest esmakursuslased said üksteisega tuttavamaks ja nii mõndagi teada edukast ettevõttest.  Meiega olid kaasas ka õpetajad Anu Baum, Timo Triisa ning rühmajuhendaja Terje Varul. 

Sandra Trull  

TA-22E