Nordplus+ projektikohtumine vihmases Göteborgi linnas Rootsis.

Rootsis toimunud projektikohtumise eesmärgiks on panna kokku rahvusvahelise töögrupiga juhendmaterjal hajusõpe läbi viimiseks. Projektis osalevad kutsekoolid Rootsist, Eestist, Lätist ja Leedust. 
 
Hajusõppe all mõeldakse kombineeritud õppeviisi, kus õpilased ning õpetaja võivad asuda digivahendeid kasutades tunni läbi viimise ajal erinevates asukohtades. 

Hajusõpe vajalikkus tekkis päevakorda Covid19 laine ajal, kus kontaktõpe ei olnud võimalik. Nüüd pandeemia leevenedes on võimalik küll kontaktõppega jätkata ent mitmetel põhjustel, eriti sessioonõppe puhul, kus õppija peab kombineerima koolis kohal käimist ka tööl käimisega võib olla mugavam ja otsarbekam tundi läbi viia nii, et õppeprotsessist saaks osa võtta vajaduselt ka digikanalite vahendusel.  

Septembrikuise kohtumise eesmärgiks oli tutvuda partnerkoolide digivõimalustega ning välja kujunenud parimate praktikatega hajusõppe läbi viimisel. Saime ka meie tutvustada oma kooli parimaid praktikaid ja olla rahul, et meile on pakutud võimalus kasutada ühe konto abil kõiki Microsoft365 ning Adobe programme, mis teevad vajadusel tunni läbi viimise väga lihtsaks. Nende programmide abil on meil võimalik lihtsalt omavahel suhelda ning kõik failid ja tööks vajalikud programmid igal pool olemas. 

Parimatest praktikatest on plaanis teha ülevaade juhendisse, mida saavad hiljem kõik koolid kasutada. 
 
Päeva lõpus tutvusime Göteburi linna ja selle ajalooga – tegemist on vana sadamalinnaga, mille peamiseks tegevuseks oli laevatööstus, mis võttis enda alla poole linnast. Nüüdseks on tööstused kolinud peamiselt Jaapanisse. Tühjaks jäänud linnaosas paiknevatest laevu mahutavatest angaaridest on saanud söögikohad ja vabaajakeskused ning vanade hoonete vahele on lisandunud kaasaegsed koolid ja tehnoloogiafirmade kontorid.