Alguseks Algus! 

2. novembril, hingedepäeval kohtus kirjanik-stsenarist Martin Algus noorte lugejatega, täpsemalt TA-22, IT-22E, TA-20E, IT-20E, VM-21 ja MM-21 rühmadega.  

Miks just alguseks Algus? Esmakursulaste kirjandusprogramm algas žanripõhise kirjandusõppega. Martin Algusel on kõike: proosat, sealhulgas häid novelle; draamat ja ka luulet. Enamik kursustest vaatasid koos ka tema stsenaariumi põhjal tehtud filmi “Sangarid”.  

Küsimustele Mis juhtub pärast “Mount Everesti” lõppu? Kas Hans sai Olympiaga kokku või ei? Kas Mark jõudis koju või jäi kadunuks?Mis inspireeris “Mount Everesti” kirjutama? Kuidas tulite nende lühilugude lugude peale? Mis inspireeris? Kas mõnel lool oli ka alternatiivseid lõppe, mis jäiud sahtlisse? saadi pikad ja põhjalikud vastused.  

Martin Algus oli meelitatud, et nii paljudel noortel tema romaan “Midagi tõelist” läbi loetud. Eks ta kirjeldas põhjalikult ühe või teise teose ilmumiselugu, aga olulisim oli ikkagi ta sõnum noortele: kui teile tundub, et elu peab muutma, siis tuleb seda teha.  

Järgmiste raamatuteni!