Polütehnikumi õpilaste reis Norrasse Erasmus+ projektiga “Mind Over Matter”

20.-25.03 toimus Norras Lillehammeris  Erasmus+ projekti nr. 2020-1-UK01-KA229-079092_6 “Mental Health in Young People (Mind over Matter)” – MOM kohtumine, mis keskendus vaimse tervise teemadele.Tallinna Polütehnikumist osales 10 noort I ja II kursuselt ning õpetaja Kõue Heintalu koos sotsiaalpedagoog Viivika Volt’iga. Projektis osalevateks riikideks on peale Eesti: Inglismaa, Kreeka, Prantsusmaa, Itaalia ja Norra. 

Projektile eelnevalt olid projektis osalevad Polütehnikumi õpilased korduvalt kohtunud, et rääkida vaimse tervise teemadel. Eesti õpilaste teemadeks, millest kodumaal ettekandeid tehti, olid aktiivsus-ja tähelepanuhäire (ATH), trauma ja suitsiidi ennetamine. Projekti üheks eesmärgiks on, et osalevad õpilased saaksid toeks olla teistele õpilastele, kes võiksid vajada tuge või mõistmist. 

Autor: Viivika Volt

Projektis osalevad õpilased tutvusid Norras Gausdali kutsekooliga, kus oli palju erinevaid võimalusi huvitegevusteks. Koolil oli suur raamatukogu, mitu võimlat ja spordiplatsi, ruum arvutimängudeks, hubane kohvik ja valgusküllased ruumid.

Reisi vältel külastati kahte põnevat muuseumit- Lillehammeri kunstimuuseumit ja ajaloo- ning vabaõhumuuseumit Maihaugen. Ajaloomuuseumis ekskursioonil avastati sarnasusi ja erinevusi Eesti ja Norra ajaloos ning saadi teada kuidas elati Norras enne tänapäeva. Kunstimuuseumis oli võimalik joonistada, panna kokku legosid ning vaadata maailmakuulsa moekunstniku Henrik Vibskovi näitust.

Autor: Viivika Volt

Kõige meeldejäävaim elamus projektis osalenud noortele oli kahtlemata koerarakendiga sõitmine. Esmalt kärarikkad koerad, kes ootasid sõitu, muutusid hiljem armsateks ja vaikseteks loomakesteks, keda õpilased paitasid ning kaisutasid.

Õpilased said projekti kestel teada teistest kultuuridest, eelkõige Norrast ning said juurde sisemist julgust ja iseseisvust.

Projekti “Mind over Matter” järgmine kohtumine leiab aset Eestis, juba mai alguses.