MOM-projekti võõrustamisjärg jõudis Tallinna Polütehnikumini 

Ajavahemikus 02.-06. mai toimus Tallinna Polütehnikumis Erasmus+ projekti nr. 2020-1-UK01-KA229-079092_6 “Mental Health in Young People (Mind over Matter)“ ehk MOM-projekti kohtumine, kus osalesid lisaks meie õpilastele ja õpetajatele ka külalised Inglismaalt, Kreekast, Prantsusmaalt, Itaaliast ja Norrast. 

MOM-projekti üheks eesmärgiks on, et selles osalevad õpilased saaksid edaspidi olla toeks nendele kaasõpilastele, kes võiksid vajada vaimse tervise probleemide korral kas täiendavat tuge või lihtsat inimlikku mõistmist eakaaslastelt. Projektikohtumiste päevad olid tihedalt täis erinevaid tegevusi alates õpilaste kodutööna valminud temaatilistest ettekannetest ning koolitustest kuni erinevate tutvumis- ja suhtlemistegevusteni. Põneva ja inspireeriva ettekande tegi MTÜ Peaasjad koolitaja Umberto Dorus Geerts, kes keskendus eelkõige murede märkamisele ja vaimse tervise esmaabile, pikkides oma esinemisesse nii teaduslikke fakte kui ka lõbusaid mänge. 

Projekti programmi oluliseks osaks oli ka tutvumine Eestimaa kultuuri ja traditsioonidega. Värsket õhku ning looduse ilu imetleti Viru raba matkateedel, teadmisi Eesti ajaloost ja kultuurist pakkusid ekskursioonid Vabaõhumuuseumisse ning Lennusadamasse. Projektinädala võttis kokku suur ühisüritus kooli aulas, kus meeskonnatööoskusi lihvisid projektijuhid ühise tordilõikamisega, muusikalise üllatuse pakkus meie kooli vilistlane Oliver Erlich ning eesti rahvatantse tantsisid ja osalistele õpetasid rahvatantsurühma „Koidupuna“ liikmed.

Projekti külalisi võõrustasid kümme I ja II kursuse õpilast ning õpetajad Kõue Heintalu ja Maarja Käsk ning sotsiaalpedagoog Viivika Volt ja projektijuht Ege Meister.