Energeetikutega rohelist energiat otsimas 

10. mai päikest täis koolipäev algas õpperühmadel EA-21, EA-20 ja KEE-20 Paldiski tuule-ja päikesepargis, kus neid ootas ees Enefit Greeni esindaja Raimo Oinus. Esmalt tutvuti kahe päikesepaneelipargiga, kuhu on kokku paigutatud 12900 paneeli, mis oma kogutava energiaga kataks ära Paldiski linna energiavajaduse. Päikesepargist liiguti tuult püüdma Pakri poolsaare tipus asuvasse tuuleparki, milles kõrguvad ligikaudu kolmkümmend 125 meetrist, end automaatselt vastavalt tuule suunale reguleerivat elektrituulikut, kus tuule abil muudetakse mehaaniline energia kineetiliseks energiaks. Kuulajaid kõnetas muuhulgas ka fakt, et viimaste aastate keskkonnaalased uuringud näitavad, et tuulepark ei kahjusta oluliselt ümbritsevat loodust.

Kuid lisaks kaasaegsetele päikese- ja tuuleenergia lahendustele on Eestis ka sajanditepikkused traditsioonid vee kasutamisel energia tootmiseks. Õppekäigu järgmine sihtpunkt oli Keila-Joa Hürdoelektrijaam, kus elektritootmine algas juba 1928. aastal, kuid energia tootmist on Keila-Joal ajaloos mainitud esmakordselt juba 1555. aastal, pea viis sajandit tagasi töötas samas paigas vesiveski. Keila-Joa HEJ teeb eriliseks see, et 365 kW nimivõimsusega jaama tööd reguleerib vaid arvuti, keskkonnamõju on sisuliselt olematu, sest energia tootmiseks kasutatav vesi juhitakse tagasi jõkke.  

Pika päeva lõpetas Harju Elekter Elektrotehnika AS-i külastamine, kus tutvuti ettevõtte tootmis-, värvimis, pakkimis- ja laohoonetega. Hoolikalt ohutusnõudeid järgides jälgiti robotite tööd tootevalmistamise erinevates etappides ning seejärel juba saadi ülevaade toodangust ning ettevõtte erinevatest tegevussuundadest, mille seas on muuhulgas ka Saunumi saunade, Elektra laadijate ning Tuule tõukerataste ning mehitamata kaubalaevadele mõeldud detailide tootmine.  

Põneval ja infoküllasel õppepäeval saatsid õpilasi Energeetika ja automaatika erialaosakonna juhataja Natalja Tšurkina, õpetajad Aivar Teinveld ja Jaan Lepnurm. Õppekäiku jäädvustas ja märkmeid tegi raamatukogu juhataja Pille Raud.