Automaatika eriala õpilaste õppepäev ettevõttes ETS Nord 

Aprillikuu esimene päev viis teise kursuse automaatikute õpperühma AA-20 terviklikele ventilatsioonilahendustele spetsialiseerunud ettevõttesse ETS Nord AS, kus lisaks vaatamisele ja kuulamisele tuli ka enda teadmisi ja oskusi demonstreerida.  

Õpilased tutvustasid õppetöö käigus loodud õppestende ETS Nordi arendusosakonna juhatajale, kes andis õpilastele konstruktiivset tagasisidet, tegi parendusettepanekuid ning ühtlasi selgitas sarnaste süsteemide võimalike kasutusalasid ning konstruktsioone tööstusliinidel.  

Õpilased tõdesid, et kõige keerulisem oli välja mõelda esimese stendi ülesandepüstitus, kuid siis läks juba lihtsamaks ning sealt edasi hakati liikuma üha keerukamate probleemide lahendamisteni. Õpetaja Andrei Rudzi juhendamisel valminud stendide hulgas olid näiteks programmeeritav mootori pöörete arvu lugev süsteem ning anduri ette tekkiva takistuse peale peatuv automaatika.  

Õpilaste valmistatud õppestend. Autor: Andrei Rudz

Ettevõtte ETS Nord külastusel räägiti õpilastele ka praktikavõimalustest ning tehti ringkäik tehases, kus peamiselt tegeletakse uute innovaatiliste lahenduste arendamisega. Tallinna Polütehnikumist tulnud praktikantidega ollakse väga rahul. Need õpilased ja vilistlased, kes on juba saanud võimaluse ETS Nordis praktikal käia, on omakorda kiitnud võimalust töötada tipptehnoloogiatega.   

1998. aastal asutatud ETS Nord AS-i annab tööd enam kui 430-le töötajale, nende hulgas on mitmeid meie kooli lõpetajaid; ettevõte tegutseb Eestis, Soomes ja Rootsis, suur osa toodangust läheb ekspordiks.  

Autor: Andrei Rudz