"Tagasi kooli" nädalal Tallinna Polütehnikumis kaks külalisõpetajat
“Tagasi kooli” nädalal 19. – 23. oktoobrini 2009.a. kutsutakse koolidesse üle Eesti tunde andma ja kogemusi jagama külalisõpetajaid – tegusaid kodanikke, lapsevanemaid, vilistlasi, üliõpilasi ja ka neid, kellel ei ole konkreetse kooliga veel vahetut suhet, ent kes sooviksid seda luua.
Tallinna Polütehnikumis andis “Tagasi kooli” nädalal tunde kaks külalisõpetajat: 20. oktoobril pidas Norstat Eesti tegevjuht Kaspar Küünarpuu õpperühmale SA-06 loengu teemal “Unistused ja ettevõtlikkus – miks lahendustele keskendumine võib päästa maailma” ja 21. oktoobril rääkis Triinu Gross Symantec´ist õpperühmadele PA-07A ja PA-07B tarkvara arendusest.
Kaspar Küünarpuu loengust said noored selge sõnumi, et lükates ühe päeva võrra edasi esimese sammu oma unistuste eesmärgi suunas, siis koos sellega lükkad oma eesmärgi ühe päeva võrra kaugemale ning esimene samm ei tohi olla kunagi kaugemal kui üks päev. Alati on olemas takistused, kuid ainult takistustele mõtlemine ei muuda midagi, igale probleemile on lahendus.
Triinu Gross rääkis tarkvara arendusest üldises mõttes, selle käigus esile kerkivatest raskustest ja probleemidest ning sellest kui tähtis on tarkvara arendaja meeskonnas suhtlemine. Loengu käigus edastatud sõnum oli lihne, kui sa õpid ning harjud õppima ja vastutama, siis saad sa hakkama nii koolis kui ka mujal.
Mõlemad külalisõpetajad said õpilastega koheselt hea kontakti, loengud olid kaasahaaravad, huvitavalt ülesehitatud ning paljuski mõtlemapanevad. Sõnum oli külalisõpetajatel sama: vajalik on positiivsus, kohenemisvõime ja aktiivsus, kunagi ei tohi tunda piinlikust kui eksid või vea teed ning alati on vajalik küsida, kui millestki täpselt aru ei saa.
Õpilaste muljed vahetult peale tundi olid valdavalt positiivsed, leiti, et kuuldust oli palju kasu, need olid huvitavad ning motiveerisid tegutsema, samuti panid nii mõnegi asja üle järele mõtlema.
Tagasi kooli” on Vabariigi Presidendi ja sihtasutuse Noored Kooli algatus, mille eesmärk on tugevdada Eesti koolide ja ülejäänud ühiskonna koostööd.
Pilte loengutelt.