Tallinna Polütehnikumil olid külas kutsevaliku aasta noored Tallinna Teeninduskoolist ja Viljandi Kutseõppekeskusest 

17. veebruaril külastasid Tallinna Polütehnikumi kakskümmend kutsevaliku õppes olevat noort Tallinna Teeninduskoolist ja Viljandi Kutseõppekeskusest, neid saatsid rühmajuhatajad Kai Rannastu ja Ülle Krameriga. 

Õppimisvõimalustest meie koolis tutvustasid telekommunikatsiooni nooremspetsialisti ja visuaalmeedia erialade õpilased Tauri, Elisa ja Georg, millele järgnes ekskursioon koolimajas, kus uudistati erinevaid laboreid, õppeklasse ja töökodasid. 

Tutvumispäeva lõpetas põnev fotograafia töötuba, kus õpetaja Rain Tiruli juhendamisel töödeldi varem tehtud pilte, katsetati uusi pildistamistehnikaid ning prooviti järele, kuidas on töötada nii fotograafi kui ka modellina. Kooli fotostuudios kasutati fotosessiooni ajal erinevaid elemente (varjud, maskeeringud, helendavad mõõgad jms), mis tõid kõigile töötoas osalejatele sära silmadesse ning andsid inspiratsiooni ka edaspidiseks. 

Loodetavasti oli külaliste seas neid, kellele tutvumispäev andis tõuke valida edasisteks õpinguteks just Tallinna Polütehnikumi. 

Kutsevaliku õpe valmistab noori ette edasiseks kutsevalikuks. Õppetöö käigus saadakse erialasi algteadmisi ning valmistutakse kas tööturule siirdumiseks või õpingute jätkamiseks. Õppetöö kestab 6 kuud kuni 1 aasta. 

Kutseaastale minnakse õppima juhul kui: 

  • Põhikool on lõpetamata, kuid ollakse vanuses 17-25; 
  • Põhikool on lõpetatud, kuid eriala valikut on keeruline teha; 
  • Kutsekool või gümnaasium on jäänud pooleli; 
  • Tervislikud põhjused piiravad õppimist (nt. HEV õpilased); 
  • Osaleja ei tööta ega õpi kuskil mujal.