Õpihimulised Slovakkia IT õpilased Eestimaad avastamas 

09.- 21. maini olid meil külas Slovakkia Stredna odborna skola Handlova partnerkooli IT eriala II ja III kursuse õpilased koos neid saatvate õpetajatega. Erasmus+ õpirändes osalejad elasid sisse Tallinna Polütehnikumi igapäevaellu, said ülevaate Eesti haridussüsteemist ning külastasid põnevaid paiku nii Tallinnas kui ka Tartus. Kahte tihedat nädalat täitsid õppetöö ja vabaaja tegevused käsikäes. 

Tallinna vanalinnaga tutvumise käigus toimus fotojaht, mille tulemused vormiti PowerPoint esitlustesse; sukelduti PowerShelli saladustesse IT süsteemide spetsialistide erialatundides; tehti erinevaid laboratoorseid töid elektrotehnika laboris; elektroonika töökojas harjutati kätt jootmistöödega ning õpiti koos visuaalmeedia spetsialistidega tunnusgraafika tegemist. Lisaks praktilisi oskusi andvatele tundidele osalesid Slovakkia õpilased ka inglise keele tundides, et võrrelda oma keeleoskust eakaaslastega ning saada aimu kuidas toimuvad keeleõppe tunnid meie koolis. Hea tavana õpetame me oma Erasmus+ projektide külalistele alati pisut ka eesti keelt, vahva keeletunni said oma programmi ka slovakkid.  

Kuid õppida saab ka väljaspool koolimaja ning nii külastati paiku, mis alati üheskoos elamust ja uusi teadmisi pakuvad: Lennusadamat, Rocca al Mare Vabaõhumuuseum, Tallinna Teletorni, VABAMUt ning Teaduskeskust AHHAA.  

Oli tore tõdeda, et meil olid külas väga toredad noored, kes olid õpihimulised ning olid valmis osalema kõigis neile püstitatud õpiülesannete täitmisel.