Kutsevõistlusel Prin(t)ouch valmivad meened ja trükised presidendi külalistele

PRESSITEADE
27.11.2019

Kutsevõistlusel Prin(t)ouch valmivad meened ja trükised presidendi külalistele.

Tallinna Polütehnikum korraldab 27. – 29. novembrini rahvusvahelist kujundusgraafika ja trükiettevalmistuse võistlust Prin(t)ouch, mis keskendub sel aastal ökoloogilise jätkusuutlikkuse sõnumiga trükistele, mida Eesti president saaks oma külalistele kinkida.

Üheksandat korda toimuv võistlus toob kokku Eesti, Läti, Soome, Venemaa ning Kasahstani kutse- ja kõrgkoolide parimad disainiõpilased ja oma oskused pannakse proovile kujundusgraafikas, fotograafias ning trükikunstis.

Tallinna Polütehnikumi meediaosakonna juhataja Marko Levini sõnul on Prin(t)ouch ainus omalaadne rahvusvaheline võistlus Eestis ja lähiriikides, mis on aastatega kasvanud oodatud sündmuseks.

„Kõik osalejad saavad reaalse võistlusülesande, mis sedakorda on presidendi kantseleilt ja noored peavad kolme päeva jooksul mõtlema välja Kadrioru ökosüsteemist leitud motiividest mustri, mida kasutatakse toodete kujundamisel. See paneb nad n-ö päriselu olukorda, kus ettenähtud aja jooksul tuleb oma kujutlusvõime ja kutseoskused tööle panna, et viia ellu oma visioon ökoloogilise jalajälje vähendamiseks,“ selgitas Levin.

Trükkalite alavõistlusel Imprint tuleb osalejatel mõõtu võtta ofset- ja digitrükimasinate kasutamises. Tallinna Polütehnikumi trükitehnoloogia õpetaja Aivo Brenneri sõnul on Eesti trükkalite tase maailmamastaabis kõrge tänu väga heal tasemel kutseharidusele. „Trükitehnoloogia on väga spetsiifiline ala, õppeasutusi, kus seda õpetatakse, ei ole maailmas tegelikult üldse palju,“ täpsustas Brenner.

Fotograafide alavõistlus Tallinn 144K toimub rahvusvaheliste fotovõistluste formaadi eeskujul ning osalejatel on sellel aastal lahendada kaks teemat. Üheks ülesandeks Kadrioru motiivide omanäoline kujutamine 24 tunni jooksul. Teine ülesanne toimub koostöös kujundajatega.

Kolmel võistlusel osaleb kokku 45 õpilast ja tudengit 11 koolist: Tallinna Polütehnikum, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Kunstikool, Kuressaare Ametikool, Pärnu Saksa Tehnoloogiakool; Moskva Printing and Publishing College of Ivan Fyodorov Venemaalt; Almaty College of Polygraphy Kasahstanist, Riia Kunstikool ja Riia Polütehnikum Lätist ning Jyväskylän Koulutuskuntayhtymä Gradia Soomest.

Lisainfo:
Marko Levin
Prin(t)ouch võistluse peakorraldaja
E-mail: Marko.Levin (at) tptlive.ee