Avastart Tallinna Polütehnikumi kuuendale filmifestivalile

Tallinna Polütehnikumi kuuendale filmifestivalile andis avastardi meie kooli telestuudiost 2. detsembril 2021 ERR Menu ja Delfi TV vahendusel otse-eetrisse läinud Jüri Muttika juhitud festivali avasaade. Viie aastaga on Tallinna Polütehnikumi Filmifestival (TPTFF) saanud üheks Eesti suurimaks noorte filmifestivaliks, võistlevate filmide arv on nende aastatega mitmekordistunud; 2020. aastal laekus konkursile kokku 30 lühifilmi üle kogu Eesti. Aastate jooksul on lühifilme hinnanud kohtunike hulgas olnud Eesti Laulu režissöör Tarmo Krimm, näitleja Tambet Tuisk, tele- ja filmioperaator Margus Malm, produtsent Ivo Felt jt.

Pärast aastast mõttepausi on Tallinna Polütehnikumi Filmifestival tagasi koos mitmete formaadiuuendustega: äsja jõudis eetrisse festivali avasaade ning filmide kategooriasse lisandus rahvusvaheline noorte lühifilmide kategooria.

Otsesaates käisid külas TPTFF’20 muusikavideo kategooria peavõitja „Venna laul“ operaator-monteerija Raiko Sten Reidla, TPTFF’20 kohtunik, produtsent Kaspar Kaljas ja mitmed teised, kes on ühel või teisel moel olnud filmifestivaliga aegade jooksul seotud ning mängitakse stuudios lõbusaid mänge.

Kuuendale TPTFF’le ootame lühifilme järgmistes kategooriates: muusikavideo, dokumentaalfilm, sketš, animafilm, mängufilm ja tudengifilm. Registreerimine filmifestivalile kestab kuni 12. veebruarini 2022.  Kõiki esitatud lühifilme hindavad filmifestivali kohtunikud, kelle hulgas on näitlejaid, heliloojaid, produtsente, režissööre ja operaatoreid; kohtunikud avaldatakse kuu aega enne lõppvõistlust.

Vaata ka: https://menu.err.ee/1608416909/tpt-filmifestival-alustas-kuuendat-festivali-otsesaatega